20.6 C
Botoșani
sâmbătă, 4 mai 2024

CAMPIONATUL EUROPEAN. Danemarca – Finlanda 0-0. Christian Eriksen s-a prăbușit pe gazon. Meciul a fost suspendat!

Danemarca – Finlanda s-a jucat astăzi, însă partida n-a ajuns la final, după ce Christian Eriksen a căzut inert pe gazon cu câteva minute înaintea pauzei, iar meciul a fost suspendat! Astfel, partida din Grupa B de la EURO 2020 s-ar putea relua duminică. În momentul suspendării scorul era 0-0.

Meciul este suspendat de UEFA, iar jucătorii și suporterii se roagă pentru ca Eriksen să-și revină.

Min. 43: Momente dramatice spre finalul primei reprize. Christian Eriksen s-a prăbușit pe gazon și și-a pierdut cunoștința și este resuscitat în aceste momente.

Echipele de start:

Danemarca: Schmeichel – Kjaer, Wass, Maehle, Christensen – Delaney, Eriksen, Höjbjerg – Wind, Braithwaite, Poulsen

Finlanda : Hradecky – Uronen, Väisänen, Raitala, Arajuuri – Sparv, Lod, Kamara, Toivio – Pukki, Pohjanpalo