Botoșani
vineri, 25 octombrie 2024

FCM Dorohoi s-a impus în deplasarea de la Berceni. HATTRICK EDI SANDU

fcm dorohoi - farul (25)

FCM Dorohoi a început mult mai bine partea a doua a campionatului şi după două rezultate de egalitate cu Gloria Buzău şi Farul Constanţa, a reuşit să se impună să obţină trei puncte în deplasarea de la Berceni.

Echipa antrenată de Vespazian Colban a reuşit astăzi o victorie foarte importantă pe terenul unei formaţii cu care se află în luptă directă pentru menţinerea în eşalonul secund. Dorohoienii s-au impus cu scorul de 3-1 după ce la pauză conduceau cu 1-0. Dorohoienii au marcat în minutele 19, 61 şi 85 în timp ce ACS Berceni a înscris golul de onoare în minutul 65. Toate cele trei goluri ale dorohoienilor au fost marcate de Edi Sandu. Primul a fost un eurogol iar următoarele două au fost din penalty.