12.7 C
Botoșani
joi, 24 octombrie 2024

FC Botoşani – Concordia Chiajna 3-0 LIVE TEXT – FOTO – Au marcat: Vaşvari, Roşu şi Hadnagy – FINAL

fc botosani - chiajna (4)

FC Botoşani a obţinut prima victorie din 2015. Formaţia pregătită de Leo Grozavu s-a impus cu 3-0 în faţa Concordiei Chiajna, într-un meci în care a ratat un penalty plus trei-patru ocazii mari de gol şi a jucat 65 de minute cu un om în plus.

FINAL DE PARTIDĂ

Min. 90+2 Vaşvari şutează pe lângă poartă de la 35 de metri

Min. 90 Trei minute de prelungiri

Min. 85 Jucătorii de la Chiajna s-au resemnat şi aşteaptă finalul partidei

Min. 83 Batin are şansa golului dar şutează în portarul oaspeţilor dintr-o poziţie foarte bună

Min. 82 Schimbare Chiajna: iese Purece şi intră Stan

Min. 80 Schimbare FC Botoşani: iese Croitoru şi intră Danci

fcbt - chiajna gol hadnagy

Min. 74 GOOL 3-0 A marcat Hadnagy. A fost un contraatac pornit de la Croitoru, Batin a centrat în careu iar Hadnagy a marcat

Min. 70 FC Botoşani are şansa unui contraatac dar pasa lui Batin este interceptată de Maftei

Min. 66 Schimbare Chiajna: iese Boldrin şi intră Şt. Grigorie

Min. 64 Cartonaş galben N. Roşu

Min. 62 Ocazie incredibilă pentru FC Botoşani. Croitoru şutează, Matache respinge în faţă dar Quenten şutează mult peste poartă din interiorul careului

Min. 60 Schimbare FC Botoşani: iese Roussel şi intră Batin

fcbt - chiajna gol rosu

Min. 56 GOOOL 2-0. A marcat Neluţ Roşu. Mijlocaşul botoşănean a profitat de o gafă a fundaşilor şi porttarului de la Chiajna şi a marcat din careul mic

Min. 55 FC Botoşani controlează jocul şi încearcă marcheze

Min. 53 Quenten şutează pe lângă poartă din interiorul careului

fcbt - chiajna gol vasvari

Min. 47 GOOOOL 1-0 A marcat Gabi Vaşvari cu un şut şin marginea careului

Min. 46 A început repriza secundă

PAUZĂ

Min. 43 Patache ia o acţiune pe cont propriu, pătrunde în careu dar şutează slab

Min. 42 FC Botoşani nu reuşeşte să se mai apropie de poarta lui Matache deşi are o posesie mai bună

Min. 38 Schimbare FC Botoşani: iese Bordeianu şi intră Vaşvari

Min. 37 Bucurică scapă pe stânga, şutează la colţul lung dar mingea trece pe lângă poartă

Min. 32 Ocazie incredibilă. Patache şutează de la 30 de metri iar Hadnagy reia pe lângă poartă din şase metri

Min. 30 Schimbare Chiajna: iese Florea şi intră Vagner

Min. 30 Cartonaş galben Bordeianu

Min. 25 Bordeianu ratează lovitura de la 11 metri. Mijlocaşul botoşănean a şutat peste poartă

fc botosani - chiajna (7)

Min. 24 Penalty pentru FC Botoşani şi cartonaş roşu. Muşat l-a faultat pe Acsinte în poziţie de ultim apărător iar Ovidiu Haţegan a dictat penalty şi cartonaş roşu

fc botosani - chiajna (6)

Min. 20 Acţiune prelungită de atac a oaspeţilor, mingea se plimbă prin careul botoşănenilor dar scorul rămâne 0-0

Min. 15 Cartonaş galben Lovin

Min. 14 Oaspeţii au prima şansă de gol

Min. 11 Cartonaş galben Muşat

Min. 10 FC Botoşani a echilibrat jocul dar fără nicio ocazie la poarta lui Matache

Min. 5 Chiajna s-a instalat în terenul botoşănenilor şi deja are 4-0 la cornere

Min. 2 Chiajna îşi arată intenţiile ofensive încă din debutul meciului

fcbt chiajna (1) fcbt chiajna (2)

Min. 1 A început meciul

Concordia Chiajna are începând din această săptămână un nou antrenor. Marius Şumudică a fost înlocuit cu Marius Baciu

Cu zece minute înainte de startul partidei, în tribunele stadionului Municipal sunt circa 3000 de spectatori

iftime, sfaiter, orac

Înaintea meciului, Cornel Şfaiţer şi Valeriu Iftime au stat minute bune la discuţii cu Costel Orac,  oficial la Concordia Chajna şi fost antrenor al FC Botoşani în două rânduri

……………

FC Botoşani: Curileac – Patache, Tincu, Ngadeu, Acsinte – Bordeianu, Roşu, Croitoru – Quenten, Roussel – Hadnagy

Rezerve: Lazar, Codoban, Vaşvari, Porret, Danci, Ivanovici, Batin

Chiajna: Matache – Maftei, Alves, Bucurică, Muşat, Lovin, Boldrin, Purece, Serediuc, Dina, Florea. Antr. Marius Baciu

Rezerve: Rîmniceanu, Dragarski,Vagner, Grigorie, Bagaric, Lung, Stan

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Valentin Avram, Ionuţ Bobe