-4.4 C
Botoșani
duminică, 5 februarie 2023

Valeriu Iftime a povestit ce i-a spus Stoican înaintea meciului: “Dacă luăm bătaie astăzi…”

FC Botoșani a început cu dreptul anul 2023 iar patronul Valeriu Iftime este din nou optimist că echipa va scăpa de emoțiile retrogradării. După victoria în fața Universității Craiova, Iftime a spus că înaintea meciului, antrenorul Flavius Stoican era convins că va obține un rezultat pozitiv.

“Toate sunt cu emoții în lumea asta și viața devine frumoasă când suntem învingători. După pauză, cred că ne-a fost și nouă puțin frică. Am jucat cu doi juniori, cu Gabone care are 19-20 de ani, ceea ce înseamnă un curaj extraordinar pentru Flavius. Îl îmbrățișez de la distanță. E bine. Am avut emoții mari la meciul ăsta dar ceva îmi spunea că vom putea câștiga. Dacă eram un pic mai insistenți în prima repriză, se mai întâmpla ceva. Ei nu au avut ocazii mari. Atitudinea s-a schimbat și așezarea. Cred foarte mult în ce spune Flavius. Înaintea meciului mi-a spus: dacă luăm bătaie astăzi, mă las de antrenorat. Ne dăm sufletul pe teren. Nu am decât să-i spun bravo”, a spus Valeriu Iftime.