13.2 C
Botoșani
vineri, 29 martie 2024

Performanță istorică pentru handbalul botoșănean. CSM s-a calificat în optimile Cupei României FOTO

CSM Botoșani continuă parcursul bun din acest în care nu a pierdut niciun meci. Astăzi, echipa antrenată de Radu Roșu a învins pe Unirea Sânnicolau Mare, în 16-imile Cupei României.

Botoșănenii au controlat prima repriză și au dat senzația că vor câștiga lejer această partidă. La pauză, scorul era 17-13 pentru botoșăneni iar spectatorii prezenți în Sala Polivalentă Elisabeta Lipă se așteptau la o diferență mai mare. În partea secundă, handbaliștii botoșăneni au încercat să facă spectacol, au ratat mult, oaspeții au revenit în joc și în minutul 46 scorul era 23-23. La scorul de 26-26, CSM Botoșani a marcat cinci goluri fără să primească și deja nu se mai punea problema câștigătoarei. Partida s-a încheiat cu scorul de 34-29 în favoarea botoșănenilor care s-au calificat în următoarea fază a Cupei României.