2.2 C
Botoșani
marți, 28 noiembrie 2023

Noul Lidl din Dorohoi va fi inaugurat pe 10 octombrie

Lidl România inaugurează pe 10 octombrie două magazine, unul în Dorohoi și celălalt în Târgoviște. Potrivit reprezentanților companiei, odată cu deschiderea acestor două magazine, s-au creat peste 50 de noi locuri de muncă.

Noul magazin Lidl din Dorohoi are o suprafață de vânzare de peste 1.300 mp și peste 95 de locuri de parcare. Orarul de funcționare va fi între 07:30 și 21:00, de luni până sâmbătă, iar duminică, între 08:00 și 19:00.

Prin utilizarea unor tehnologii avansate din domeniul construcțiilor şi în conformitate cu normele de protecție a mediului, noile magazine Lidl din Târgoviște și Dorohoi dispun de soluții și tehnologii moderne, care asigură standarde înalte de eficiență energetică. Printre acestea se numără sistemul de iluminat LED, cu senzor de prezență și sistemele de recuperare a căldurii integrate în instalațiile de climatizare.

 

ARTICOLE CARE AR PUTEA FI DE INTERES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.








































ULTIMA ORA