14.5 C
Botoșani
joi, 24 octombrie 2024

Gloria Ultra,ghinionista etapei a VII-a din seria I a ligii a III-a. Formația din Dorohoi a pierdut duelul cu liderul Știința Miroslava la ultima fază a meciului

Gloria Ultra, reprezentanta județului în eșalonul trei al fotbalului românesc, a pierdut sâmbătă, 1-2 partida cu Știința Miroslava, liderul seriei I.

Sursa foto: facebook Gloria Ultra

Gruparea antrenată de Florin Croitoru a dominat duelul cu ieșenii și au deschis scorul în minutul 47 prin Batchabi, cel care a marcat cu un șut la colțul lung. Chiar dacă s-au văzut conduși pe tabela de marcaj, elevii lui Cristi Popovici nu au avut nici o ocazie importantă de gol în mitanul secund până în minutul 79, atunci când Nemțanu a înscris cu un șut de la aproximativ 11 metri. La ultima fază a partidei, același Nemțanu șutează din lovitură liberă de la aproximativ 17 metri pe colțul portarului Gloriei Ultra, Boison, internaționalul liberian fiind surprins, iar Știința Miroslava își consolidează poziția de lideral clasamentului. În urma acestui rezultat, formația care își dispută meciurile de pe teren propriu la Dorohoi, a căzut până pe locul șase.