Botoșani
vineri, 19 aprilie 2024

FCM Dorohoi a reuşit a doua victorie consecutivă

dorohoi-voluntari (19)

După victoria cu 3-2 în faţa Farului Constanţa, obţinută în etapa trecută, FCM Dorohoi a reuşit să se impună şi astăzi, în partida jucată pe teren propriu contra formaţiei ACS Bercni. Echipa antrenată de Vespazian Colban s-a impus cu scorul de 2-0.

Oaspeţii au început mai bine, şi-au ceat câteva şanse de a marca dar scorul a fost deschis de FCM Dorohoi. În minutul 20, Edi Sandu a executat foarte bine un corner iar Gabriel Luca a marcat cu capul din şase metri. Oaspeţii au încercat să revină în joc dar la pauză scorul era de 1-0.

În partea secundă tot dorohoienii au marcat. În minutul 66, Eduard Sandu a reuşit să-l surprindă pe goalkeeperul oaspeţilor cu un şut de la 16 metri. FCM Dorohoi putea mări avantajul pe final dar Eduard Sandu nu reuşit să facă dubla. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-0 iar FCM Dorohoi reuşeşte a doua victorie în eşalonul secund.