2.2 C
Botoșani
marți, 28 noiembrie 2023

Dante a ratat promovarea în Liga 2

CS Dante Botoșani a pierdut cu scorul de 3-0 în returul barajului și a ratat promovarea în Liga 2. În tur, pe stadionul Municipal din Botoșani, scorul a fost 1-1.

Stadionul din Galați s-a umplut din nou după foarte mulți ani. Mii de suporteri au venit să susțină echipa antrenată de Dorinel Munteanu, care după mulți ani avea șansa de a reveni în Liga 2. În tur, CS Dante și Oțelul Galați au remizat, scor 1-1, iar fosta campioană a României pornea cu prima șansă la retur.

Prima repriză a meciului de la Galați a fost echilibrată până în minutul 45+1 când George Cârjan, fost atacant la FC Botoșani, a marcat cu capul. Împinși de la spate de suporteri, gălățenii au început bine repriza secundă și a majorat scorul în minutul 50 prin Alin Nica. În minutul 73, Denis Cireș a marcat pentru 3-0 și a stabilit scorul final, Oțelul Galați promovând în Liga 2.

Alături de Oțelul, în Liga 2 au mai promovat Minaur Baia Mare, CSM Slatina, CSC Dumbrăvița și Progresul Spartac.

ARTICOLE CARE AR PUTEA FI DE INTERES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.








































ULTIMA ORA