-4.5 C
Botoșani
luni, 17 februarie 2025

Botoşăneanca operată de patru ori îşi revine. Doctorii sunt acum optimişti şi fac declaraţii

 

News Botoşăneanca operată de patru ori la Iaşi în urma unei erori a medicilor, îşi revine. Doctorii sunt acum optimişti şi spun că analizele arată că starea tinerei se ameliorează.

Monica este internată la secţia Terapie Intensivă a Spitalului " Sf. Spiridon" din Iaşi, în comă indusă, de aproape două săptămâni. Ea a fost operată zilele trecute pentru a patra oară, după ce medicii au mai descoperit o complicaţie. Acum însă, tânăra dă semne că şi-ar reveni.

"Starea generală este ameliorată. Analizele de laborator şi consulturile de specialitate arată o stabilizare şi o ameliorare a tuturor organelor ceea ce ne îndreptăţeşte să sperăm într-un prognostic favorabil", a declarat Diana Cimpoeşu, purtător de cuvânt Spitalul „Sf. Spiridon" Iaşi.

Citeste mai mult pe RTV.NET

ARTICOLE CARE AR PUTEA FI DE INTERES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.













ULTIMA ORA