FC Botoșani – Dinamo 4-0 / LIVE TEXT / GALERIE FOTO

FC Botoșani câștigă fără emoții în fața formației Dinamo. Francezul Hamidou Keyta a fost omul meciului cu două goluri marcate și o pasă de gol.

• FINAL DE PARTIDĂ

FC Botoșani întâlnește în această seară, de la ora 20.00, pe Dinamo București, o echipă susținută financiar de către suporteri. Meciul se anunță deschis oricărui rezultat. Faptul că FC Botoșani joacă pe teren propriu nu reprezintă niciun avantaj deoarece echipa antrenată de Marius Croitoru nu a mai câștigat pe Municipal de pe 30 august 2020.

• Atacantul Hamidou Keyta este titular în meciul cu Dinamo.
  • Andrei Chindriș este rezervă în meciul din această seară. El a fost suspendat pentru meciul cu Poli Iași iar antrenorul Marius Croitoru i-a preferat în centrul defensivei pe Haruț și Șeroni