Hermannstadt – FC Botoșani 2-1. Japcă pe față

Un nesimțit de arbitru, pe nume Andrei Chivulete, a adus victoria sibienilor în meciul cu FC Botoșani. Acest individ a inventat un penalty în minutul 88 iar Hermannstadt a câștigat cu scorul de 2-1.

Gazdele au început foarte bine partida și au deschis scorul în minutul 8 în urma unui autogol al lui Șeroni. Dâlbea are o mare ocazie dar Hankic respinge spectaculos după care Keita reușește egalarea.

În partea secundă, ambele echipe au avut câteva șanse de a marca dar meciul se îndrepta către un rezultat de egalitate. În minutul 88, Haruț este faultat în careul botoșănean iar arbitrul Andrei Chivulete dictează penalty pentru Hermannstadt. Pires execută și marchează iar echipa condusă de Anamaria Prodan câștigă din nou cu ajutorul arbitrilor.