Evenimente
Femeie decedată într-un incendiu
Pompierii botoșăneni au fost solicitați in noaptea de joi spre vineri să intervină pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o casă de pe raza satului Vf. Câmpului.
Apelantul a anunțat că proprietara nu ar fi reușit să iasă din locuință. La fața locului s-au deplasat atât pompierii militari din Dorohoi, cu două autospeciale cu apă și spum, cât și pompierii voluntari din comună, dar și un echipaj SAJ. La sosirea forțelor de intervenție la fața locului, locuința de cca. 50 m. p. ardea în totalitate. Pompierii au început căutarea victimei, concomitent cu acțiunea de stingere.
Proprietara casei, în vârstă de 83 de ani, a fost găsită decedată. Cauza probabilă a fosr jarul căzut din sistemul de încălzire pe materiale combustibile.