FC Botoșani – Poli Iași 3-0. Stoican: „Sunt dezamăgit pentru că îmi puneam mari speranțe”

Flavius Stoican, antrenorul principal al Poli Iași, este nemulțumit de prestația elevilor săi după înfrângerea cu 3-0 de la Botoșani. În același timp, el spune că nu se impunea penalty la hențul făcut în careul de Gardoș.

„Un meci echilibrat în prima repriză. A venit acea decizie de a acorda un penalty. Nu știu dacă a fost. De pe margine mi s-a părut că a fost acordat cu mare ușurință. Ăsta este fotbalul. Apoi am făcut noi un cadou, că tot e ziua de Paște. La pauză, am încercat să revenim în joc, am pus presiune pe echipa gazdă. Ei s-au apărat grupat și a fost destul de dificil să-i deschidem. Am dus mingea foarte bine până la 20-30 de metri de poarta adversă dar acolo luăm decizii pripite. Golul trei nu mai contează. Sunt dezamăgit pentru că îmi puneam mari speranțe, chiar dacă am fost lipsiți de aportul a trei jucători foarte importanți. Mai sunt câteva meciuri din acest play-out și vom trage linie cine va continua la această echipă”, a spus Flavius Stoican.