REZULTATELE CN de Cros. Botoșăneanul Albert Munteanu a câștigat la juniori 3

#stiri #botosani

Botoșaniul a obținut doar o singură medalie la individual, la ediția din acest an a Campionatului Național de Cros, competiție care a avut loc astzi dimineață, în pădurea Rediu. Albert Munteanu a câștigat fără emoții cursa de 4000 metri și a cucerit medalia de aur.

REZULTATE:

Juniori 2 (M): 1. Lucian Ștefu (Gloria Buzău), 2. Sebastian Tomoiagă (CSM Bistrița), Iulian Melniciuc (Gloria Buzău)

Juniori 2 (F): 1. Antonia Bodnariuc (CMS Rarăul Cl. M), 2. Mădălina Sârbu (CMS Rarăul Cl. M), 3. Anca Mirela Moroșan (CMS Rarăul Cl. M).

Juniori 3 (M): 1. Albert Munteanu (LPS Botoșani), 2. Mihăiță Rusu (Atletico Slănic), 3. Florin Gut (CSM Bistrița)

Juniori 3 (F): 1. Cristina Balaur (LPS Vaslui), 2. Mihaela Blaga (CSS Blaj), 3. Iulia Mărginean (CSS Mediaș)

Copii 1 (M): 1. Alexandru Prasneac (CSM Dorna), 2.Lucian Ștefan (CSS Caransebeș), 3. Cristo Balint (Atletico Slănic)

Copii 1 (F): 1. Alexandra Hudea (CSS Mediaș), 2. Cristina Stamburici (CS Teleorman), 3. Andrada Chiricea (CSM Bacău)