Connect with us

Sport

REZULTATELE Campionatului Național de Cros, Botoșani 2018

Published

on

Ancuța Bobocel și Alexandru Soare au confirmat așteptările, cucerind aurul la Campionatul Național de Cros care a avut loc astăzi la Botoșani.

Cei doi atleți legitimați la CSU Craiova și Știința Bacău au câștigat fără emoții probele 8.000 și respectiv 10.000 de metri.

REZULTATE:

Juniori 1

  1. Adrian Garcea (Pandurii Tg. Jiu)
  2. Mihai Cochior (Poli Iași)
  3. Cătălin Tecuceanu (CSM Brașov)

Juniori 1 ECHIPE

  1. SCM Gloria Buzău (Ionuț Răducan, Alex Marica, Lucian Ștefu, Daniel Herman, Daniel Rus, Alex Ștefu)
  2. CSS Galați (Iulian Melniciuc, Robert Dima, Ionuț Făgărășanu, Laurențiu Andronescu)
  3. LPS Botoșani (Cătălin Liscan, Andrei Lupu, Iustin Iordachianu, Mihail Pădurariu, Adelin Crihan, Laurențiu Rotaru)

Junioare 1

  1. Veronica Olenici (LPS Suceava – CSM Onești)
  2. Loredana Viziteu (LPS Botoșani – CSS Botoșani)
  3. Yasmina Tamasila (CSU Poli Timișoara)

Junioare 1 ECHIPE

  1. LPS Botoșani (Bianca Podariu, Loredana Viziteu, Daniela Ignat, Ionela Viziteu, Bianca Apetroaie, Georgiana Crețu)
  2. LPS Tg. Jiu (Ionela Isdrugă, Andreea Chivoiu, Ana Maria Manea, Ana Maria Trocan)
  3. LPS Vaslui (Izaela Spiridon, Ionela Vârlan, Teodora Arteni, Iustina Arcaleanu)

Tineret

  1. Dorin Rusu (CSM Dorna)
  2. Nicolae Coman (CSA Steaua – CSU Arad)
  3. Mădălin Chiș (CSU Oradea)

Tineret ECHIPE

  1. CSU Oradea (Ștefan Hercuț, Alex Huțanu, Laviniu Chiș)
  2. CSU Cluj (Andrei Ivănescu, Levente Kanizsay, Ionuț Dumitru, Cristian Tăut)
  3. Știința Bacău (Ștefan Pleșa, Alex Țurlea, Alex Slăvoiu, George Popa)

Tineret

  1. Alina Butnariu (Pandurii Tg. Jiu)
  2. Oana Ivăncescu (CS Târgoviște)
  3. Cristina Balan (CSM Craiova)

Tineret ECHIPE

  1. Pandurii Tg. Jiu (Alina Butnariu, Maria Cioveie, Larisa Corbu)
  2. CSM Craiova (Alexandra Matei, Elena Lătărețu, Cristina Balan)
  3. LPS Botoșani (Andreea Coteață, Eliza Haivacă, Elisabeta Petrea)

Seniori

  1. Alex Soare (Știința Bacău)
  2. Alex Corneschi (CSM Craiova)
  3. Marius Bușcă (CSM Craiova)

Seniori ECHIPE

  1. CSM Craiova (Alex Corneschi, Marius Bușcă, Andrei Ștefana, Daniel Betej)
  2. CSM Cluj (Tamaș Bogya, Ștefan Gavril, Andrei Crainic, Claudiu Gorgan)
  3. Știința Bacău (Alex Soare, Mădălin Ioan, Claudiu Bîșcă, Alex Amarandei)

Senioare

  1. Ancuța Bobocel (CSU Craiova)
  2. Roxana Bîrcă (CSA Steaua – CSU Arad)
  3. Cristina Simion (CSA Steaua – CSU Arad)

Senioare ECHIPE

  1. CSA Steaua (Roxana Bîrcă, Cristina Simion, Florina Pierdevară)
  2. CSM Craiova (Claudia Necula, Elena Moagă, Ionela Puia, Alina Nițuleasa)

Distribuie pe:
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad



© 2017 Botosani Online. Toate drepturile rezervate. ( VILHEM )