FC Botoșani – Dinamo 2-0. LIVE TEXT / FOTO&VIDEO

Publicat

pe

FC Botoșani a obținut a doua victorie din acest sezon. Răzvan Oaidă și Diego Fabbrini au marcat cele două goluri ale unei partide în care elevii lui Costel Enache le-au readus aminte celor 4000 de suporteri de de atitudinea din sezoanele trecute.

• Claudiu Niculescu face o dublă schimbare. Intră Popa și Grozav în locul lui Subotic și Salomao
  • Repriza secundă începe cu o mare ocazie a gazdelor. Roman șutează din marginea careului, Penedo respinge, mingea ajunge la Ongenda care nu reușește să marcheze din interiorul careului.

• Min. 40 Ongenda șutează de la 25 de metri dar Penedo prinde. Replica dinamoviștilor vine imediat, Hanca șutează dar mingea trece pe lângă poartă
  • Min. 30 Golofca are șansa golului dar ajunge târziu la minge după care Penedo respinge din fața lui Mihai Roman
  • Min. 27 Momente de dominare a dinamoviștilor. Subotic  este aproape de egalare după care Pap respinge ca la volei
  • Ongenda este aproape de a majora scorul în minutul 5 după care Dinamo iese la joc dar fără a avea mari ocazii la poarta lui Pap.
  • Min 3 GOOOOL FC Botoșani. A marcat Răzvan Oaidă. Ongenda i-a pasat foarte bine lui Oaidă iar internaționalul de tineret l-a învins pe Penedo cu un șut plasat.

Sectorul galeriei Dinamo s-a umplut înaintea startului partidei. Aproximativ 300 de “câini” au venit să susțină echipa lui Claudiu Niculescu. De partea cealaltă, vreo 20 de tineri sunt în sectorul galeriei FC Botoșani.

Aproximativ 4000 de oameni au venit să vadă meciul dintre FC Botoșani și Dinamo.

Înaintea acestei partide, Dinamo este pe locul 11 cu 11 puncte iar FC Botoșani este pe 12 cu 9 puncte