Bilanț îngrijorător. Trei înfrângeri și un egal pentru FC Botoșani în Antalya

FC Botoșani a jucat astăzi ultimul meci amical din Turcia, împotriva formației Arka Gdynia (locul 6 în Liga I – Polonia). Elevii lui Costel Enache au pierdut cu scorul de 2-0, golurile polonezilor fiind marcate de Esqueda (min.31) şi Szwoch (min.69 – pen.).

Prima repriză: Cobrea – Dumitras, Plamada, Burca, Musat – Tincu, Rodriguez – Roman, Achim, Golofca – Golubovic

Repriza a doua: Cobrea – Ungurusan, Miron, Burcă, Acsinte – Achim, Cucu – Moruțan. Rodriguez, Golofca – Axente. Au mai intrat Piftor, Oaidă si Esteban.

Din cele patru meciuri jucate în cantonamentul din Antalya, FC Botoșani nu a reușit să obțină nicio victorie. A remizat cu rușii de la FK Tosno (2-2) și a pierdut cu Baltika Kaliningrad, Ludogorets și Arka Gdynia.

Lotul FC Botoșani va reveni miercuri în România. Pentru jucători vor urma două zile libere iar de sâmbătă vor reveni la pregătire. Primul meci oficial este pe 4 februarie, pe Municipal, împotriva echipei Juventus București.