Sepsi – FC Botoşani 0-2. Cornel Şfaiţer: “Dacă învingem pe Voluntari, cresc şansele noastre de a ajunge în play-off”

FC Botoşani va rămâne pe locul patru în clasamentul Ligii 1 după victoria în faţa formaţiei Sepsi Sf. Gheorghe şi îşi măreşte şansele de a prinde play-off-ul în acest sezon. Cornel Şfaiţer, preşedintele de onoare al FC Botoşani, consideră că ar fi foarte importantă o victorie, în etapă următoare, împortiva formaţiei FC Voluntari, o altă pretendentă la play-off.

“Am început mai modest în prima repriză, poate şi oboseala. Sincer să fiu, îmi era frică de meciul ăsta. În repriza a doua au avut atitudine jucătorii iar adversarul nu a avut nicio şansă. Ne-am creat multe situaţii de a marca. Mihai Bordeianu a marcat dar a şi ratat singur. A avut o ocazie mare şi Oaidă. Kuku s-a bătut mult în repriza a doua. Sunt trei puncte de aur în economia clasamentului. Urmează meciul cu Voluntari care nu o să fie uşor. Sunt dornici de revanşă după victoria categorică din tur. Dacă învingem vineri pe cei de la Voluntari, cresc şansele noastre de a ajunge în play-off şi depindem doar de noi. Mai sunt destule puncte puse în joc dar se pare că suntem pe drumul cel bun”, a precizat Cornel Şfaiţer.