Sănătatea Darabani a remizat pe teren propriu cu Oţelul Galaţi

darabani - otelul

Sănătatea Darabani a obţinut al doilea punct din acest sezon de Liga a III-a. Echipa antrenată de Cătălin Chirilă a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Oţelul Galaţi, una dintre formaţiile care îşi propune promovarea în Liga a II-a.

După o primă repriză modestă, fără ocazii mari de gol, dărăbănenii au început bine partea secundă iar Răzvan Halaicu a fost aproape de a deschide scorul dar mingea a lovit bara. În minutul 52, Stancoschi i-a pasat lui Melinte iar acesta a marcat pentru 1-0. Dărăbănenii nu au reuşit să menţină avantajul până la final. În minutul 78, arbitrul Cristian Moldoveanu a acordat penalty pentru oaspeţi în urma unui fault în careu.

Alexandru Muscă a marcat de la punctul cu var iar scorul devenea 1-1. Cu cinci minute înainte de final, a venit rândul gazdelor să solicite penalty dar arbitrul nu a mai fost la fel de darnic. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1 iar Sănătatea Darabani obţine al doilea punct din acest sezon.