FC Botoşani a pierdut primul amical din Austria

fc botosani austria

FC Botoşani a jucat în această seară primul meci amical din cantonamentul din Austria. Echipa antrenată de Costel Enache a fost învinsă cu scorul de 3-1 de către formaţia albaneză Kukesi.

Botoşănenii au deschis scorul în debutul partidei prin argentinianul Esteban Ciaccheri dat albanezii au egalat după numai 5 minute. În minutul 37, albanezii au marcat din nou iar la pauză conduceau cu 2-1. În partea secundă, tot Kukesi a reuşit să marcheze, din penalty. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea albanezilor iar pentru FC Botoşani urmează un amocal cu Dinamo Kiev, meci programat sâmbătă după amiaza.

FC Botoşani: Cobrea – Patache, Miron, Plămadă, Muşat – Cucu, Bordeianu, L. Fulop – Serediuc, Ciaccheri, Buş.

Rezerve: Pap, Avram, Burcă, Golofca, Juncanaru, Moruţan, Popa, Roman, Târşa, Ungurulan, Tincu