FC Botoşani – CSU Craiova 2-1. Victor Naicu: „Rezultatul este nedrept, nu meritam să pierdem acest joc“

Antrenorul principal al formaţiei CSU Craiova consideră că echipa sa merita cel puţin un rezultat de egalitate la Botoşani. El s-a arătat mulţumit de modul cu s-au prezentat Ivan&Co în partida de astăzi, de pe Municipal.

victor naicu

„A fost un joc disputat, două echipe care joacă fotbal. Din punctul nostru de vedere, rezultatul este nedrept, nu meritam să pierdem acest joc. Dacă ţinem cont de numărul de ocazii pe care l-am avut n prima repriză. Am primit primul gol în momentul în care eram în zece oameni. Numai ghinionul şi neşansa au făcut ca noi să nu marcăm în prima repriză. În repriza a doua am intrat mai greu în joc, am primit al doilea gol în urma unui atac pe partea stângă. Am reuşit să controlăm jocul, am avut ocazii, o ocazie foarte clară la Nicuşor Bancu. Acesta este fotbalul, ne recunoaştem învinşi. Botoşaniul nu ne-a fost superioară, a fost un meci echilibrat. Cele mai clare ocazii ne-au aparţinut nouă”, a declarat Victor Naicu

Cât priveşte Europa League, Naicu susţine că sunt patru echipe în play-out care ar merita să joace în această competiţie şi că aceste patru echipe au arătat un fotbal mai bun decât Viitorul sau ASA Tg. Mureş.

„Dacă ne uităm cum arată echipele din play-off, dacă ne uităm cum au arătat Viitorul şi Tg. Mureş, nu văd de ce nu putem şi noi, Botoşaniul, CFR-ul, Iaşiul. Nu cred că aceste patru echipe au fost mai slabe decât Tg. Mureş şi Viitorul. Viitorul nu a arătat nimic, Tg. Mureş nimic. Cred că am fost echipele care am jucat un fotbal bun. Rezultatul de astăzi nu ne ajută foarte mult dar noi trebuie să câştigăm duminică contra Iaşiului. În momentul în care am câştigat, trecem pe primul loc şi se joacă în continuare locul pentru Cupa UEFA”, a adăugat antrenorul oltenilor.