Connect with us

Sport

Câştigătorii fazei judeţene la lupte greco-romane

La sfârşitul săptămânii trecute, în sala de lupte a Liceului cu Program Sportiv Botoşani, a avut loc faza judeţeană la lupte greco-romane, competiţie la care au participat peste 50 de sportivi de la LPS şi CS Botoşani.

Distribuie pe:

Published

on

lupte martie (1)

La sfârşitul săptămânii trecute, în sala de lupte a Liceului cu Program Sportiv Botoşani, a avut loc faza judeţeană la lupte greco-romane, competiţie la care au participat peste 50 de sportivi de la LPS şi CS Botoşani.

“Competiţia a avut un real succes deoarece sportivii participanţi au avut un nivel bun, din punct de vedere tehnic şi tactic, sportivii dovedind şi o capacitate de efort anaerob, ceea ce a ridicat  nivelul competiţiei. Sportivii clasaţi pe  primele trei locuri au primit din partea DJS Botoşani premii constând în  medalii, dipome şi tricouri”, a precizat Victor Baciu, antrenorul coordinator al secţiei de lupte de la LPS Botoşani.

Cele zece categorii de greutate au fost ocupate de următorii sportivi:

Categoria 42 kg.

Locul I: STOICA ALTFRED – CS Botoşani

Locul II: ANTON ADRIAN – LPS

Locul III:  SAUCĂ ELVIS – LPS şi CHIRIBUŢĂ VLAD – LPS

Categoria  46 kg.

Locul I: STOICA MANUEL – CS Botoşani

Locul II: ŞTEFĂNESCU ADRIAN – LPS

Locul III: CÎRLAN PETRICĂ – LPS şi SCRIPCARIU IANIS – CS BOTOŞANI

Categoria  50 kg.

Locul I: LUPU CONSTANTIN – LPS

Locul II: BÎGU IONUŢ – LPS

Locul III: ANGHEL EMANUEL – LPS şi LUCA GABRIEL- LPS

Categoria 54 kg.

Locul I: BOSTAN IOAN – LPS

Locul II: CLIM COSMON – LPS

Locul III: MARIAN STEFAN – LPS

Categoria  58 kg. 

Locul I:  AIACOBOAIE BT.

Locul II: BUCATARIU SRGIU – LPS

Locul III: SAUCA CIPRIAN –  LPS

Categoria  63 kg.   

Locul I: COROI ADI – LPS

Locul II: IONIŢĂ COSMIN – LPS

Locul III: CHIŢA IULIAN – LPS şi IFTODI RELU – CS Botoşani

Categoria  69 kg.

Locul I: COŢOVANU ALEXANDRU – CS Botoşani

Locul II: SAUCĂ ROBERT – LPS

Locul III: CHIŢA IULIAN – LPS şi IACOB CIPRIAN – CS Botoşani

Categoria  76 kg.

Locul I: BURLACU ANTONIO – LPS

Locul II: HEGHEŞ COSMIN – LPS

Locul III: BĂLĂUCĂ IULIAN – LPS şi TINCU BOGDAN – CS Botoşani

Categoria  85 kg.

Locul I: GHIŢESCU COSMIN –  CS  Botoşani

Locul II:  MOISA GILBERT – CS Botosani

Locul III: ALBU ALEXANDRU – LPS

Categoria  100 kg.  

Locul I: SANDU RAREŞ – CS Botoşani

Locul II: APACHIŢEI RĂZVAN – CS Botoşani

Locul III: CHIŞCARIU ADRIAN – LPS şi ALUCHIENESEI COSMIN – CS Botoşani

Sportivii de la CS Botoşani sunt pregătiţi de profesorii: ASAFTEI ION, APETREI AUREL şi GRIGORE MARCEL. Cei de la LPS Botoşani sunt pregătiţi de profesorii: BACIU VICTOR, IACOB DAN şi SANDU DRĂGUŢU.

Distribuie pe:
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad
banner ad

banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad
banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

© 2020 Botosani Online. Toate drepturile rezervate. ( VILHEM )