FC Botoşani a obţinut a doua victorie în cantonamentul din Turcia

FC Botoșani a învins cu scorul de 3-2 formația poloneză Jagiellonia Białystok, în cel de-al treilea meci amical din cantonamentul din Turcia.

fc botosani - jagiellonia

Botoșănenii au deschis scorul in minutul 23 prin Istvan Fulop, cel care a executat o lovitură liberă de la 25 de m, însă în minutul 45 echipa de pe locul 8 din Polonia a egalat prin reușita lui Grzelczak din penalty.

În repriza secundă, Jagiellonia Białystok a preluat conducerea după golul marcat de Romanczuk, în minutul 51. Cu toate acestea, FC Botoșani a reușit să învingă după golurile marcate de Attila Hadnagy în minutele 63 si 73.

FC Botoșani va disputa un nou meci amical, pe 3 februarie, în compania formației Eskisehirspor, din prima liga turca.

FC Botosani: Plesca (’45 Avram) – Dimitrov (’68 Tomozei), Miron, Ngadeu (c), Popovici – Bordeianu, Vasvari, Martinus (’68 Bujor), Carralero (’45 Matulevicius) – Hadnagy (’77 Cuedan) si Fulop (’77 Jamali)

Sursa: fcbotosani.ro