stiri

FC Botoşani a pierdut în faţa echipei de pe locul trei din campionatul Ucrainei

FC Botoșani a disputat sâmbătă după amiază, cea de a doua partidă amicală în cantonamentul din Antalya. Elevii lui Cristi Pustai au pierdut la limită, scor 0-1, contra formației Zorya Luhansk, formație aflată pe locul trei în campionatul Ucrainei după Sahtior Donetk și Dinamo Kiev.

fc bt-Zorya

Golul formației ucrainene a fost marcat în minutul 88 de Zagorulko în urma unei lovituri de colț, acesta reluând cu capul de langa Ichim. Ambii antrenori au folosit aproape toți jucătorii în cele două reprize.

Repriza I:

FC Botoșani: Iliev – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Popovici – Vașvari (c), Bordeianu, Martinus – Fulop, Carralero și Matulevicius

Zorya Luhansk: Shevchenko – Kamenyuki (c) , Sivakov , Gordienko , Sukhotsky , Forster , Grechishkin, Lipartia , Totovitsky , Petryakov , Budkovskyy

Repriza II:

FC Botosani: Pleșca – Dimitrov, Plamada, Ichim, Popovici – Casado, Vasvari, Cabrera, Golofca – Roman, Ivanovici

Zorya Luhansk: Levchenko – Doroshenko, Checher, Pilyavskiy, Yarmash, Opanasenko, Lyubenovich, Karavayev, Tankovskiy, Zagorul’ko, Kvasov.

Următorul meci este programt pe 2 februarie când FC Botosani va întâlni pe Jagiellonia Białystok, locul 9 în prima ligă din Polonia.