Se întâmplă în Liga a IV-a din Botoşani. Arbitrul a fluierat finalul meciului în minutul 88 – GALERIE FOTO

luceafarul - rogojesti

Luceafărul Mihai Eminescu şi Bucovina Rogojeşti s-au întâlnit astăzi, de la ora 11.00, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii a IV-a la fotbal şi care în mod normal trebuia să dureze 90 de minute plus prelungiri.

Meciul s-a jucat la o singură poartă şi s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 7-1. În minutul 19 era deja 3-0 şi putea fi vreo 15-1 dacă elevii lui Cătălin Chirilă nu ratau cu o lejeritate incredibilă, inclusiv cu poarta goală. Diferenţa a fost atât de mare încât finanţatorul Veginel Gireadă a strigat prin minutul 70: “Dacă nu marcaţi 10 goluri azi, nu primiţi primă”. Surpriza a venit pe finalul partidei. Arbitrul Bogdan Jîjîie a decis să fluiere finalul partidei în minutul 88. Cei din tribuna stadionului din Ipoteşti au reacţionat imediat arătându-i tabela arbitrului numai că el a rămas ferm pe poziţie. Surprinşi au fost şi asistenţii Amadeus Dănilă şi Nicoleta Grigoriu care în drum spre vestiare i-au arătat ceasurile centralului Bogdan Jîjîie dar era prea târziu să revină astfel încât meciul să se joace 90 de minute, conform regulamentului.

Din fericire, niciun jucător nu a fost nemulţumit de decizie. Ba din contra, oaspeţii erau bucuroşi că au scăpat cu doar şapte goluri încasate.

luceafarul - rogojesti1 luceafarul - rogojesti2 luceafarul - rogojesti3 luceafarul - rogojesti4 luceafarul - rogojesti5 luceafarul - rogojesti6 luceafarul - rogojesti7 luceafarul - rogojesti8 luceafarul - rogojesti9 luceafarul - rogojesti10 luceafarul - rogojesti11 luceafarul - rogojesti12 luceafarul - rogojesti13 luceafarul - rogojesti14 luceafarul - rogojesti15