FC Botoşani a învins pe Kuban Krasnodar în ultimul amical din Austria

fc bt - otelul12

FC Botoşani a disputat miercuri seară ultimul joc amical din cantonamentul din Austria. Formaţia pregătită de Leo Grozavu s-a impus cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kuban Krasnodar.

Golurile botoșănenilor au fost marcate de Attila Hadnagy în minutul 14 cu un șut la colțul scurt, după o acțiune a lui Dimitrov și Petre Ivanovici, în minutul 60. Acesta a scăpat singur cu portarul și a marcat cu un șut plasat.

Iliev (62 Plesca) – Dimitrov – Cordos (62 Cucu), Plamada, Rashid – R. Costin, Croitoru (62 Brata), Vasvari (75 Robertson) – Neziri (46 Ivanovici), Hadnagy (46 Dan Roman), Martinus (46 Batin).

Acesta a fost ultimul joc amical din cantonamentul din Austria. Astăzi era programat un amical cu Sahtior Donetk dar acesta a fost anulat. FC Botoşani va reveni mâine în ţară iar peste o săptămână va debuta în preliminariile Europa League, primul joc fiind programat pe teren propriu.