Min. 90+3 Vaşvari şutează de la 30 de metri dar Mincă respinge âîn corner

Min. 90 GOL 4-0 Chanturia marchează din marginea careului

Min. 89 Ocazie mare pentru CFR. Carter nu reuşeşte să-l învingă pe Lazar

Min. 88 Schimbare CFR: iese Tade şi intră Carter

Min. 87 Quenten şuteată din lovitură liberă în bara laterală

Min. 76 Ivanovici şutează foarte slab din marginea careului

Min. 75 Schimbare CFR: iese Jakolis şi intră Chanturia

Min. 74 Cartonaş galben Păun

Min. 72 Schimbare FC Botoşani: iese Croitoru şi intră Ianc

Min. 69 GOL 3-0 A marcat Guima. Deac, Jakolis şi Guima i-au umilit pe fundaşii botoşăneni iar ultimul l-a executat pe Lazar

Min. 46 Schimbare FC Botoşani: iese  Danci şi intră Roşu

La pauză, Cornel Şfaiţer  (preşedinte FC Botoşani) şi Iuliu Mureşan (preşedinte CFR Cluj) au discutat câteva minute

PAUZĂ

Min. 45+2 Vaşvari reia cu capuldar mingea trece pe lângă poartă

Min. 43 Quenten este cel mai slab jucător al FC Botoşani. A pierdut majoritatea mingilor pe care le-a avut

Min. 42 Roussel are şansa golului dar nu îl poate învinge pe Mincă

Min. 41 Jakolis şutează mult peste poartă

Min. 36 Quenten are şansa golului dar nu reia din interiorul careului

Min. 32 Negruţ reia pe poartă din interiorul careului dar Lazar prinde în doi timpi

Min. 30 FC Botoşani face un joc foarte slab. Elevii lui Leo Grozavu dau impresia că sunt deja în vacanţă

Min. 25 Negruţ scapă spre poarta botoşănenilor, D. Lazar iese în afara careului şi respinge mingea dar jucătorul CFR-ul îl faultează

Min. 21 Tade se distrează cu Tincu, şutează la colţul lung, dar mingea trece puţin pe lângă poartă

Min. 19 Quenten scapă singur cu portarul CFR-ului dar şutează în Mincă

Min. 14 GOL 2-0 Tade execută penaltyul, Lazar respinge în faţă iar acelaşi Tade marchează

Min. 12 Patache îl faultează în careu pe Păun iar centralul George Rădulescu arată punctul cu var

Min. 11 GOL 1-0 A marcat Tade. A fost o centrare de pe dreapta, Porret şi Tincu nu îl marchează pe Tade iar atacantul clujean marchează din care mic

Min. 10 Clujenii au mai mult iniţiativa

Min. 4 Prima ocazie a gazdelor. Tade şutează din marginea careului dar Porret blochează iar mingea ajunge în corner