Mircea Rednic: “E o victorie meritată”

rednic

Antrenorul principal al Petrolului consider că Victoria de la Botoşani este una meritată chiar dacă a recunoscut că prima repriză a fost a echipei antrenate de Leo Grozavu.

“Sunt un antrenor fericit. Ne aşteptam la un meci foare greu. Au fost două reprize distincte. Prima repriză a fost a Botoşaniului. A doua repriză a fost a noastră. La pauză le-am cerut să uite prima repriză, să joace mai repede, să fie mai agresivi. Am făcut o repriză foarte bună. Am avut o situaţie de a face 2-0. E o victorie meritată. Am avut bun penalty pe care l-am marcat, ei au avut un penalty pe care l-au ratat. Leo a făcut o echipă foarte bună la Botoşani. Am urmărit ultimele meciuri din tur. De când e Leo aici, echipa are forţă. Noi ne pregătim pentru fiecare meci. Joi ne aşteaptă un meci cu Steaua în Cupă”, a spus Mircea Rednic.