Connect with us

Sport

Sportivii BRILLIANT TAEKWONDO SPORTING CLUB au fost premiaţi pentru performanţele din 2014

Published

on

taekwondo premiere (9)

Conducerea BRILLIANT TAEKWONDO SPORTING CLUB și-a premiat miercuri după amiază sportivii care au obţinut rezultate competiţiile naţionale şi internaţionale. La festivitatea de premiere au participat părinţii copiilor, reprezentanţii Clubului Sportiv Botoşani şi Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret.

In aceeasi masura, dorim sa multumim conducerii Clubului Sportiv Botosani, pentru sprijinul si intelegerea de care au dat dovada, devenind partenerii nostri de baza inca de la inceputul activitatii noastre sportive, dar si prietenilor nostri din presa scrisa, de la Botosani Online, prin persoana domnului Razvan Sauciuc, care au evidentiat munca depusa si rezultatele obtinute de catre toti factorii implicati in dezvoltarea acestui mic dar deosebit de generos club. Un sprijin deosebit ne-a fost acordat inca de la infiintare, si dorim sa ii multumim pe aceasta cale, domnului Ionut Popescu, directorul general al SC Castilio. Toti sportivii clubului nostru au putut fi premiati astazi cu echipament sportiv specific datorita ajutorului deosebit acordat de Federatia Romana de Taekwondo WTF care ne-a inclus in programul national „Pierre de Coubertin – Taekwondo WTF, un sport de educatie prin educatie sportiva“, a declarat conducerea Brilliant Taekwondo Sporting Club.

Matei Diana – Nicola

Matei Denis – Paul

Dulgheriu Sebastian – George

Corduneanu Andreea

Hobjilă George

Burlacu Rareș – Ștefan

Zamosteanu Robert – Marian

Cicu Cătălin – Florin

Ganfiuc Alberto – Andrei

Costenco Ștefan

Moscalu Eduard – Leonard

Sîrghe Daniel – Petrică

Burcă Remus – Constantin

Rotaru Ariana – Iustina

NUMAR TOTAL DE MEDALII – BRILLIANT TAEKWONDO SPORTING CLUB :

34 DE MEDALII DE LA INCEPEREA ACTIVITATII SPORTIVE, DINTRE CARE :

4 INTERNATIONALE (participare la 2 competitii cu 2 sportivi);

30 NATIONALE (participare la 4 competitii cu 14 sportivi)

REZULTATE INTERNATIONALE INDIVIDUALE :

Matei Diana – Nicola :

– Moldova Open la Luptă (Grand Open – nivel G1) Locul 1

– Campionatul Balcanic de Luptă Individual– Locul 2

Matei Denis – Paul :

– Campionatul Balcanic de Luptă Perechi – Locul 1

– Campionatul Balcanic de Poomsae Individual – Locul 3

„Prin aceasta gala, la ceas festiv, dorim sa multumim pentru munca depusa tuturor sportivilor legitimati la clubul nostru, parintilor acestora care-i sustin, conducerii Federatiei Romane de Taekwondo WTF, in special presedintelui Constantin Apostol – Maestru 7 DAN si secretarului general Gheorghe Grigorescu.

Distribuie pe:
banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad
banner ad
banner ad