FCM Dorohoi a pierdut la scor de tenis în deplasarea de la Brăila

fcm dorohoi - farul (6)

După două victorii consecutive pe teren propriu, FCM Dorohoi s-a deplasat la Brăila. Elevii lui Vespazian Colban nu au mai repetat jocul bun din precedentele două partide şi au pierdut la scor de tenis.

Brăilenii au început în forţă partida şi după 36 de minute deja conduceau cu 3-0. Scorul a fost deschis de Puşcaş în minutul 9. Trei minute mai târziu, Onofraş a scăpat singur cu Listaru, l-a driblat pe portarul dorohoian şi a marcat pentru 2-0. În minutul 36, acelaşi Onofraş marchează după o greşeală în lanţ a defensivei dorohoiene. Şi repriza secundă a fost una de coşmar pentru echipa lui Vespazian Colban. Nicoliţă a marcat în minutele 65 şi 66 iar scorul devenea 5-0. În minutul 75, Pavăl este faultat în careu iar centralul Cătălin Buşi dictează lovitură de la 11 metri pentru FCM Dorohoi. Penaltyul a fost transformat de Vrabie.

Finalul partidei a fost unul spectaculos, cu trei goluri în trei minute. În minutul 87 Nicoliţă înscrie pentru 6-1 dar dorohoienii nu renunţă la luptă şi minutele 88 şi 89 Vrabile şi Pavăl marchează şi ei.

S-a încheiat 6-3 pentru CF Brăila iar FCM Dorohoi a suferit a şasea înfângere din acest sezon.