FCM Dorohoi a pierdut cu 4-0 la Buzău

dorohoi-voluntari (14)

FCM Dorohoi a suferit o nouă înfrângere în Liga a II-a şi rămâne fără victorie după şase etape din acest sezon. Formaţia pregătită de Vespazian Colban a fost învinsă cu scorul de 4-0 de către Gloria Buzău, într-un meci disputat în deplasare.

Omul meciului a fost botoşăneanul Clement Pălimaru care a reuşit să marcheze trei din cele patru goluri ale formaţiei Gloria Buzău. Pălimaru a deschis scorul în minutul 20 cu un şut de la zece metri. 12 minute mai târziu, Pălimaru pătrunde în careu şi îl execută pentru a doua oară pe goalkeeperul botoşănean. Cu două minute înainte de finalul primei reprize, acelaşi Pălimaru centrează perfect în careu iar Răduca marchează pentru 3-0.

În repriza secundă, Clement Pălimaru reuşeşte tripla şi mai are două şanse mari de a înscrie. S-a încheiat 4-0 pentru Gloria Buzău iar FCM Dorohoi rămâne fără victorie în Liga a II-a.

Gloria: Stoicescu – Cl. Dumitrescu, D. Ghiţă, Ct. Vlaicu, G. Marcu, N. Popescu, Dăniţă (cpt.), Tigoianu (58 Burlacu), Bobe (Iordache), Răduca (80 Voicu), Pălimaru
Rezerve: Gherasim – Agache, A. Voicu, D. Burlacu, R. Dumitru, Amet, Cr. Iordache
Antrenor: Viorel Ion

FCM Dorohoi: C. Ungureanu – Cososchi, G. Luca, Orăşanu (cpt.) (78 Stancoschi), Grumezescu, Vrabie, Ed. Sandu (85 Tudorache), Pavăl, Ghiviziu, A. Vlaicu (72 Lumaicu), Barabaş
Rezerve: Prisacă – Juncănaru, Lumaicu, Mateiuc, Amarinei, Tudurache, Stancoschi
Antrenor: Vespazian Colban