FCM Dorohoi a suferit o nouă înfrângere în Liga a II-a

fcmdorohoi-scbacau

FCM Dorohoi a pierdut astăzi, în deplasare, în faţa formaţiei Academica Argeş, una din cele mai bune echipe din eşalonul secund al fotbalului românesc. Echipa antrenată de Vespazian Colban a fost învinsă cu scorul de 2-0.

Gazdele au deschis scorul chiar în debutul partidei. În minutul 5, Popovici l-a învins pe Vasile Prisacă cu un şut din marginea careului. Golul de 2-0 a venit în minutul 74. Ispir a şutat de la 25 de metri sub bara transversală iar Vasile Prisacă a fost nevoit să scoată pentru a doua oară mingea din poartă.

Academica: C. Lungu – Al. David (77 Chiţu), Fl. Popa, Viţelaru (cpt.), Popovici – Bg. Pătraşcu, Hamed, V. Rusu (52 Dedu), I. Szabo – Puşcaş (62 Ispir), Venţer
Rezerve: Boşneag – Tătar, Niţu, Ispir, S. Chiţu, C-tin. Dedu, D. Buia
Antrenor: Marius Baciu

FCM Dorohoi: Prisacă – Cososchi, Luca, Orăşanu (cpt.), Grumezescu (90 Dante Mihalachi), Ed. Sandu (86 Amarinei), Pavăl, Meteiuc, Ghiviziu, A. Vlaicu, Barabaş (66 Juncanaru)
Rezerve: Listaru – Mihalachi, Juncănaru, Numaicu, Amarinei
Antrenor: Vespazian Colban

Arbitru: Eduard Ioniţă (Constanţa); Asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) şi Florin Pucheanu (Ulmi).