FCM Dorohoi a pierdut la scor de neprezentare

dorohoi-viitorul6

În a doua etapă a campionatului, FCM Dorohoi s-a deplasat la Suceava pentru partida cu Rapid CFR. Cu mai mulţi jucători cu experienţă în primul 11, sucevenii s-au impus fără emoţii, cu 3-0, unul dintre goluri fiind marcat de un fost atacant al FC Botoşani.

Rapid CFR Suceava a deschis scorul în minutul 36 prin Marius Matei. Daniel Balan a centrat de pe dreapta iar Marius Matei a marcat cu capul din interiorul careului.Cinci minute mai târziu, sucevenii au majorat scorul prin Negru care l-a executat pe Prisacă cu un şut de la 12 metri. Scorul final a fost stabilit în minutul 71 de Sumanariu care a marcat de la 14 metri.

După două etape, FCM Dorohoi are un singur punct iar săptămâna viitoare va întâlni pe teren propriu pe ASC Bacău.

Rapid CFR Suceava – FCM Dorohoi 3-0

Rapid CFR Suceava: Rohetki – D. Bălan, Velescu, Plecanciuc, Semeghin (cpt.) – Gheorghiciuc, G. Apostol, Sumanariu, Bâgu – M. Negru, M. Matei
Rezerve: C. Pascal, R. Sava, Spătar, Golofca, Marinkovic, Sfrijan, Bosânceanu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu
FCM Dorohoi: V. Prisacă – A. Vlaicu, Cososchi, Atudorei, Ursachi – Ghiviziu, Orăşanu (cpt.) – Barabaş,Vrabie, Ed. Sandu – Grumezescu
Rezerve: Listaru, G. Luca, Şuiu, Pavăl, N. Ştefan, Amarinei, Mateiuc
Antrenor: Vespazian Colban
Arbitru: Dragoş Teodor (Constanţa); Asistenţi: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj Napoca) şi Bogdan Ioan Dragoş (Făgăraş)