Botoşăneanul Dan Ursu a câştigat turneul de tenis organizat de Elsaco la Gura Humorului

danursu

Compania botoşăneană Elsaco a organizat un turneul de tenis de câmp intitulat Open El Quatro, la Gura Humorului, competiţie care a adunat la start 48 de concurenţi. Turneul s-a desfăşurat pe o perioadă de patru luni, în total fiind 152 de meciuri.

Finala şi festivitatea de premiere au avut loc sâmbătă iar invitat special a fost Ilie Năstase, primul număr unu mondial în clasamentul ATP. În ultimul act s-au întâlnit botoşăneanul Dan Ursu (acţionar la Prodalcom Botoşani) şi Costică Prostire din Gura Humorului, campionul ediţiei din 2013. S-a impus Dan Ursu, botoşăneanul primind trofeul de la Ilie Năstase.

În competiţie s-au înscris şi trei dintre acţionarii companiei Elsaco. Ovidiu Jitaru s-a clasat pe locul 44, Valeriu Iftime pe 11 iar Petrică Parfenov pe 10.