Connect with us
banner ad

Sport

VEZI câştigătorii Crosului Jandarmeriei, ediţia a VII-a

Published

on

crosuljandarmeriei

Sâmbătă, începând cu ora 10.00, în poligonul A.C.R. din municipiul Botoşani s-a desfăşurat cea  de-a VII- a ediţie a Crosului Jandarmeriei.

În pofida vremii nefavorabile, crosul s-a  bucurat de participarea unui număr destul de mare de copii, tineri şi adulţi.

Organizată de Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Botoşani împreună cu Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Botoşani, întrecerea s-a desfăşurat pe categorii de vârstă, câştigătorii fiind premiaţi cu diplome, medalii şi tricouri.

Cei prezenţi au ţinut un moment de reculegere în memoria celui care a fost  un mare iubitor al atletismului, participant şi ocupant al podiumului câştigătorilor, la categoria sa de vârstă, a mai multor ediţii a Crosului Jandarmeriei – domnul Viorel Arsene.

La sfârşitul întrecerii, jandarmii au prezentat un exerciţiu demonstrativ cu câinii de serviciu, care a fost apreciat de cei prezenţi.

Mulţumim pe această cale tuturor participanţilor, Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport Botoşani, Asociaţiei Sportive ,,Prutul”  şi profesorilor de la Liceul cu Program Sportiv Botoşani, care ne-au ajutat, ca de altfel, şi cu ocazia celor şase ediţii precedente, la organizarea şi desfăşurarea în bune condiţii  a manifestării.

Clasamentul, pe categorii de vârstă, este următorul:

Categoria ,,preşcolari” – băieţi:

Locul I – Răzvan Păduraru;

Categoria ,,preşcolari” – fete:

Locul I – Ungureanu Alesia;

Locul II – Sumanaru Alexandra;

Clasele I – II – băieţi:

Locul I – Oancea Alexandru  – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Ursu Andrei – Școala nr.11 Botoşani;

Locul III – Moroşanu Ștefan – L.P.S. Botoşani;

Clasele I – II – fete:

Locul I – Strătulă Denisa  – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Ungureanu Lavinia – Școala nr.17 Botoşani;

Locul III – Epure Cosmina – Școala nr.3 Botoşani;

Clasele III – IV – băieţi:

Locul I – Brîuşor Sebastian   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Dimache Andrei – L.P.S. Botoşani;

Locul III – Stoleru Cezar Iulian – L.P.S. Botoşani;

Clasele III – IV – fete:

Locul I – Oancea Diana   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Martiniuc Cătălina – Școala nr.11 Botoşani;

Locul III – Ciotir Mirela – L.P.S. Botoşani;

Clasele V – VIII – băieţi:

Locul I – Murgu Dumitru   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Onofrei Cosmin – L.P.S. Botoşani;

Locul III – Vieru Denis Ionuţ – L.P.S. Botoşani;

Clasele V – VIII – fete:

Locul I – Paşcanu Florica   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Olteanu Cosmina – L.P.S. Botoşani;

Locul III – Apetroaie Lăcrămioara – L.P.S. Botoşani;

Categoria ,,liceu” – băieţi:

Locul I – Morar Eduard Ionuţ   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Chiţanu Iulian – L.P.S. Botoşani;

Locul III – Siminiceanu Mihai – L.P.S. Botoşani;

Categoria ,,liceu” – fete:

Locul I – Solcan Ana Maria   – L.P.S. Botoşani;

Locul II – Crăciun Andreea – L.P.S. Botoşani;

Locul III – Luca Gabriela – L.P.S. Botoşani;

Categoria ,,20 – 39 de ani” – bărbaţi:

Locul I – Rotariu Iulian   ;

Locul II – Ciobănaşu Alexandru;

Locul III – Feodor Sebastian – Jandarmeria Botoşani ;

Categoria ,,20 – 39 de ani” – femei:

Locul I – Tihai Simona ;

Categoria ,, 40 – 50 de ani” – bărbaţi:

Locul I – Musteaţă Mihai   ;

Locul II – Măntăluţă Dan;

Categoria ,, 40 – 50 de ani” – femei:

Locul I – Pacriţă Marcela  ;

Categoria ,, peste 50 de ani” – bărbaţi:

Locul I – Pacriţă Virgil;

Distribuie pe:
banner ad
banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad
banner ad
banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

banner ad

© 2020 Botosani Online. Toate drepturile rezervate. ( VILHEM )