LPS Botoşani încheie anul 2017 cu trei medalii la Cupa României

Publicat

pe

Spread the love

Ultima competiţie din 2017, organizată de Federaţia Română de Lupte, a fost Cupa României la categotia juniori, care s-a desfășurat ȋn localitatea Putna din județul Suceava, ȋn perioada 8-10 decembrie.

Liceul cu Program Sportiv Botoșani a participat la stilurile greco-romane și lupte feminine, obținând trei medalii, din care două de argint și una de bronz.

La lupte greco-romane, medalia de argint a fost obținută de sportivul CHIȘCARIU ADRIAN (cat. 84 kg.) iar CHIȚA IULIAN (cat. 66 kg.), HEGHIȘ COSMIN (cat.74 kg.), ANDRIUC TUDOR (cat. 84 kg.) și LUȚĂ PAUL (cat. 96 kg) s-au clasat pe locul V. Sportivii sunt pregătiți de profesorul BACIU VICTOR.

La lupte feminine, medalia de argint a fost obținută de sportiva PANAINTE ANAMARIA (cat. 63 kg.) iar cea de bronz de sportiva PANȚIRU CRISTINA (cat. 72 kg). Sportivele sunt pregătite de profesorul UNGUREANU LILE CRISTIAN.