/

CSM Botoşani a suferit o nouă înfrângere în divizia A la handbal masculin GALERIE FOTO

| 20 octombrie 2017

csm botosani - brasov (2)

CSM Botoşani rămâne fără victorie în actualul sezon al diviziei A la handbal masculin. În această după amiază, echipa botoşăneană a jucat împotriva formaţiei CSU CNOT Braşov, meci disputat în Sala Polivalentă Elisabeta Elipă, în faţa a aproximativ 200 de spectatori.

Deşi juca pe teren propriu, CSM Botoşani a avut un lot mai subţire din punct de vedere numeric decât echipa oaspete. Cu doar trei jucători pe banca de rezerve şi fără trei-patru jucători de bază care nu au putut veni la acest meci, botoşănenii au fost o victimă sigură încă din prima repriză. Braşovenii au condus la pauză cu 23-10 şi încă din acel moment se ştia cine va câştiga meciul.

În partea secundă, jucătorii CSM-ului au picat şi din punct de vedere fizic, au comis greşeli pe faza de atac, braşovenii au recuperat multe mingi şi au marcat gol după gol pe contraatac. CSU CNOT Braşov s-a impus cu 49-22 iar CSM Botoşani rămâne pe ultimul loc în clasamentul diviziei A.

csm botosani - brasov (1) csm botosani - brasov (3) csm botosani - brasov (4) csm botosani - brasov (5) csm botosani - brasov (6) csm botosani - brasov (7) csm botosani - brasov (8) csm botosani - brasov (9) csm botosani - brasov (10) csm botosani - brasov (11) csm botosani - brasov (12) csm botosani - brasov (13) csm botosani - brasov (14) csm botosani - brasov (15) csm botosani - brasov (16) csm botosani - brasov (17) csm botosani - brasov (18) csm botosani - brasov (19) csm botosani - brasov (20) csm botosani - brasov (21) csm botosani - brasov (22) csm botosani - brasov (23) csm botosani - brasov (24) csm botosani - brasov (25) csm botosani - brasov (26) csm botosani - brasov (27) csm botosani - brasov (28) csm botosani - brasov (29) csm botosani - brasov (30) csm botosani - brasov (31) csm botosani - brasov (32) csm botosani - brasov (33)